Aseksüel Coming Out Hikayeleri ve Tavsiyeler

Ana Sayfa Forumlar ASEKSÜELLİK Toplumda Aseksüellik Aseksüel Coming Out Hikayeleri ve Tavsiyeler

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Herkese merhaba.
    Üyelere sormak istediğim ve siteyi inceleyen diğer kişilere de faydası olacağını düşündüğüm birkaç sorum var.

Aseksüel olduğunuzu ailenize ve arkadaşlarınıza nasıl açıkladınız? Aldığınız tepkiler nelerdi?
    Aseksüel olduğunuzu açıkladığınızda insanların size karşı tutumlarının nasıl olmasını istersiniz/istemezsiniz?

(Bu konuda açılmış bir başlık bulamadım. Bu yüzden başlık açmaya karar verdim. Başlıkta “Coming Out” terimi yerine hangi kelimeyi kullanmalıyım emin olamadım. Hatalarım olduysa affedin. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.)

I’mHereForYou
    Katılımcı

Ben açılmadım. Açılan varsa fikir ve önerileri kesinlikle duymak isterim😊

Anonim
    Pasif

Merhaba.
    Ben de aileme açılmadım. Arkadaşlarıma ise zaman zaman gerektikçe, lafı geldikçe açılıyorum.

Aldığım tepkilere gelince:
    – Aseksüel nedir?
    – Psikologa gittin mi?
    – Hiç denedin mi?
    – Denemediysen bilemezsin, bence sen aseksüel değilsin.
    – Belki kendi cinsinden hoşlanıyorsundur, onu da denemen lazım.
    – Bence sen doğru insanı bulamamışsın.
    – Arkadaşımın bir arkadaşı var, görüş onunla bak ben seni düşünüyorum, dinle beni, hatırım için!
    – Bence senin sorunun başka, doktora görünmen lazım.
    – Kaç sene önce söylemiştin de ben onu ciddiye almadım, sahiden mi öylesin? Yok canım olmaz öyle şey.

Almak istediğim tepkilere gelince:
    – Nasıl daha iyi hissediyorsa öyle yaşamalı insan.
    – Bunun arkadaşlığımızı etkileyen bir yanı olamaz.
    – Anlatmak istediğin şeyler varsa dinlerim, yoksa hadi cinsellik dışında ortak konular bulup onlardan konuşalım.

Şahsi yaşayışım ve düşüncelerim tabii ki bunlar, daha fazla kişiden veri toplanabilir umarım. Yalnız yazarken ikilemde kaldım; aseksüellikten ziyade aromantik olmam sorun yaratıyor gibi geliyor bana arkadaşlarımın arasında. Zaten açılmaya giden konuşmalar “Neden sevgilin yok” diye başlıyor hep. Aseksüellik ve aromantikliği ayrı ayrı mı değerlendirmek gerekir, yoksa benim için olduğu gibi iç içe konular mı emin değilim. İç içe değerlendirmeye çalıştım ben.

predator.00
    Katılımcı

En eski ve şuan eski olan arkadaşıma söyledim inanmadı 😀 sonra benim ciddi olduğumu anlayınca kabullenmişti.

17 yaşındaki kardeşime ve onun bana manevi olarak yakın olan 3 arkadaşına söyledim.

en son babama söyledim ve “eeee nabayım benden ne istiyorsun” diye bir tepki aldım 😀

başkada kimse bilmiyor buradakiler hariç 😀

Almak istediğim özel bir tepki yok beni ben olduğum için sevsin yeterli. Zaten durumumu bilmeyen arkadaşlarım beni hala normal sanıyorlar ve bende üstünkörü ayak uyduruyorum ama bazen (sürekli kızlar hakkında konuşmadığım için) “sen zaten gaysın” gibi aptalca şakalara mağruz kalıyorum…

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.