Merhaba

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba Merhaba

• Bu konu 33 yanıt içerir, 8 izleyen vardır ve en son 3 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 34)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Hilal,

Sıra dışı olduğun hemen belli oluyor zaten:) Senin gibi bir genci tanımak mutluluk verici.

Yalnız sıra dışı olmakla ilgili yaptığın vurgunun dozu biraz fazla sanki. Neye göre fazla dersen; kendini olduğun gibi kabul etmene engel olabilecek kadar olabilir.

Biyolojik özelliklerimiz ya da cinsel kimliklerimiz bize biraz daha farklı bir bakış açısı verebilir bunu kabul etmek gerek ama vermeyebilir de. Asıl mesele o değil bence, insan ancak okuyup anlamaya, kendisini ve çevresini değiştirmeye, dünyaya gerçekleri gören gözlerle bakmaya başladığında sıra dışı olur bence. Bunu da istemediğin sürece kaybetmezsin.

Hayallerin büyük olduğuna göre de yolun uzun görünüyor, hayallerini gerçekleştirmede sonsuz azim dileyeyim o zaman sana:)

Görüşmek üzere…

Anonim
    Pasif

Sevgili Athanasia,

Yazında şu bölüm tekrar gözüme çarptı da:

“Aseksüel olduğumu hiç bilmesyedim, normal olanın ben olduğumu ve diğer insanların tuhaf varlıklar olduklarını düşünmeye devam etseydim her şey daha mı iyi olurdu?”

Yazdığın bu şey bana bir zamanlar en çok kafama taktığım şeyi hatırlattı. Ortaokul lise yıllarındayken daha bu aseksüelliğe, aromantikliğe kafa yormuyordum. Başka bir sebepten dolayı herkesten çok farklı olduğumu düşünüyordum: Dans edememek + halay çekememek:) İstemediğim için yapmıyordum ama zaten yapamazmışım gibi, içimde yokmuş gibi geliyordu ve bu çok çok büyük bir farklılık gibi geliyordu bana. Sık sık buna üzülüyordum. Hayatım boyunca bu eksiklikle nasıl yaşayacağım diye düşünüyordum. Birkaç kez zor durumda kaldığım da oldu bu yüzden. Ama gözümde büyüttüğüm kadar büyük bir problem değlidi, sonraları pek kıymeti kalmadı.

Sorunlara odaklanın çözün falan derler bazen ama hiçbir şeyi gözümüzde fazla büyütmemeliyiz bence. Başka şeylere odaklanmak da güzel olabiliyor. Aven’de de burada da gördüğün gibi sen ne hissedersen hisset senin gibi hisseden insanlar her zaman olacak. Bizim gibi hissetmeseler bile bir şeyler paylayaşacağımız insanlar da olacak.

Görüşmek üzere…

Anonim
    Pasif

Saygıdeğer Asterion,

Teşerkkürler

Anonim
    Pasif

Asterion,

Öncelikle bu güzel ve nazik düşünceniz için çok teşekkür ederim.

Aslında bir noktada haklı olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar aseksüel kimliğimi kabullenmede sorun yaşamamış/yaşamıyor olsam da kendimle ilgili kabullenemediğim noktalar var. Aslında kabulden öte yetersizlik hissi olarak tanımlamak daha doğru olacaktır sanırım. Neredeyse her konuda mükemmel olmak gibi durduramadığım anlamsız bir istek ve çaba içerisindeyim. Ve bu isteğin yıpratıcı olmadığını söylemek inkar olacaktır.

Anonim
    Pasif

Düzeltme: “Teşerkürler” yazmışım 🙁 teşekkürler olacak.

Anonim
    Pasif

Merhabalar

Anonim
    Pasif

Merhabalar. Herkes iyidir umarım.

gizem
    Üye

merhabalar,

foruma girmeyeli sayımızda artış olmuş, çok sevindim, buralar hep dutluktu çünkü. foruma girmeyeli neler oldu, evet, boşandım da geldim, bunu söyleyeyim, evliliğim heteroseksüellikten aseksüelliğe evrilmemle sona erdi. bunun evlilğimle, evli olduğum kişiyle bağlantılı olduğunu düşündüm vs. ama aslında kendimi keşfettim sanırım, benc aseksellik fizyolojik değil, tamamen psikolojik bir seçim. şöyle anlatayım, baskıcı bir annenin kızıyım. tek çocuğum. babam hiç evde olmazdı. kendime yarattığım bir dünyaya sığınmıştım vs. eşimle aşık olarak evlendim. eşim kıskanç, içince değişen, paranoyaklaşan biriydi. yine kendime yarattığım dünyaya sığındım ve ondan çok uzaklaştım. hatta diyebilirim ki, yanında giyinip soyunamayacak kadar yabancılaştım. kendimi, bana fazla karışıldığında uzaklaşıp içine dönen, yalnız daha mutlu ve rahat olan, kendi kendine kalmaktan zevk alan çekingen biri olarak tanımlayabilirim. kocamla sevişmeyi bırakmamın temelinde kendi halime bırakılma isteğimle ilgisi var, benim için biriyle seks zaten her zaman on dokuzuncu sırada falandı. bence bizler duygusal anlamda fazlasıyla gelişmiş, kırılgan, çekingen, aileden baskılanmış kişileriz. kendimize yarattığımız dünyada kalmak, kendimizi oyalamak istiyoruz, buna eşlik edecek ruh eşleri arıyoruz öncelikle. bu olmadığında da yalnız kalmayı yeğliyoruz. eşimin beni seks yok diye bırakması çoğu insan için anlaşılabilir, hatta boşamak için gayet yeterli bir gerekçe. açık konuşayım, eğer eşim iktidarsız olsaydı, bunun lafını bile edeceğimi sanmıyorum. önceliklerim başka şeylerdi. şimdi bir kişiden hoşlandığımda biliyorum ki aynı şey, seks şart. ve o kadar değiştim ki, bu fikir aklıma gelir gelmez uzaklaşıyorum herkesten. yalnız kalmak daha iyi.

Anonim
    Pasif

Herkese merhaba. Nasılsınız?

Anonim
    Pasif

Artık kimse kalmadı galiba.

asran
    Katılımcı

Merhaba,ben de yalnız olmadığıma seviniyorum ama sizlerle tanışıp, dertleşmek ve paylaşımda bulunmak isterdim.

Anonim
    Pasif

Merhabalar.

Sevgili Asran, az kişi olsak da buralardayız sanırım, konuşup dertleşebiliriz elbette. İsterseniz siz de bir başlık açıp içinizi dökebilirsiniz. Konu dallanıp budaklanır ve dertleşebiliriz eminim.:)

Herkese merhaba. Nasılsınız?

Merhaba Athanasia. Benim hayatımda pek bir değişiklik yok, idare ediyorum. Ya sen nasılsın? Güzel şeyler oluyordur umarım hayatında. Sevgiler…

Anonim
    Pasif

Saygıdeğer Asterion,
    Ben de iyiyim, teşekkürler.

Bu sene üniversite sınavına gireceğim. Sitede pek aktif olamayacağım.

Anonim
    Pasif

Herkese merhaba. :))

Anonim
    Pasif

Merhaba Hilal.:) Görüşmeyeli iyisindir umarım sen de.

Athanasia, sana şimdiden kolaylık ve başarı diliyorum o zaman. Kendine zaman ayırmayı unutma ama. Bizi de unutma:)

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.