Uzaklaşma

Anasayfa Forumlar TOPLULUK İç Dökme Uzaklaşma

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Yazar
  Yazılar
 • #633
  siyah
  Üye

  Giderek uzaklaşıyorum herkesten. Herkes normal, ben tuhafım. Kimseyle tek kelime etmek gelmiyor içimden. İnsanlar aseksüelliği ‘düzeltilmesi gereken’ bir şey olarak görüyorlar. Bir ilişkide cinsellik olmazsa olmaz diyorlar. Böylesi bi yalnızlık ne kötüymüş. 🙁

  #655
  Asterion
  Katılımcı

  Merhaba. Daha iyisinizdir umarım.

  Durumu tam olarak bilemeyiz tabii ama sizi biraz anlıyorum gibi geldi. Arkadaşlarım beni de değiştirmek/düzeltmek için çok üstüme gelmişlerdi bir zamanlar. Sonra kendi halime bıraktılar. Sizin çevreniz de bu şekilde canınızı sıkıyorsa, kendi anladıkları şekilde sizin iyiliğinizi istediklerini bilmek ve onları hoşgörmeye çalışmak en iyisi. İlişki meselesinde de kendiniz gibi birini bulmanız gerek sanırım.

  • Bu yanıt 3 years 1 month önce önce Asterion tarafından değiştirildi.
  #696
  gizem
  Üye

  merhaba,

  ben yeni yeni anladım olayın seks olduğunu. yani biriyle birlikteysen düzenli seks yapman gerektiğini. evliliğin dinamiğinin, sevgililiğin dinamiğinin bu olduğunu. bu varsa diğer şeyleri paylaşmak için yanında birini bulabileceğini, yoksa terk edileceğini. vay ben tam tersi için dünyaya gelmiş bir insanım. birini seks istemiyor diye asla bırakmam. bu benim için ikinci sıradadır, tatmin edilmesi gereken onca başka ihtiyaç varken, paylaşım, sohbet, ortak zevkler, düşünce sorunları, sevmek, sevilmek vs. ama yetmiyormuş. seks olmayınca olmuyormuş. karşınızdaki insan, sevdiğiniz size zorba, düşman, hatta terk eden. çok üzgünüm. hem kendimi yetersiz görmekten, hem de terk edilmiş olmaktan.

  #697
  Asterion
  Katılımcı

  Merhaba Gizem Hn. Sizin gibi hissetmeyen biri yüzünden böyle canınızın sıkılması talihsiz bir durum olmuş. Yine de şunu hatırlamak gerek, hayatımızı değiştirmek her zaman elimizde. Yeni insanlarla tanışmak, dostluk edecek kafa dengi arkadaşlar bulmak, hatta seks konusunda sizin gibi düşünen bir sevgili bulmak bile mümkün olabilir gerekiyorsa.

  İlişkide de bir suçlu aranacaksa sizin de belirttiğiniz gibi karşı tarafın da suçu var. Bazıları için seks ilişkide çok önemli bir unsur ama ne olursa olsun insan karşısındakini suçlamak yerine ona kıymet verdiğini gösterecek kadar sabırlı olmalı ve ancak çok uzun emekler verildikten sonra iki tarafın da rızasıyla gerekiyorsa yollar ayrılmalı. En azından iyi bir sevgili ya da hayat arkadaşı bunu yapmalı. Ama her zaman böyle insanlarla karşılaşamıyoruz, hepimizin kalbini kıran şeyler oluyor. Umarım siz de ya sizi üzen bu kişiyi hayatınızdan ve düşüncelerinizden sizi üzemeyecek kadar uzaklaştırır ya da birlikte orta bir yol bulursunuz.

  İlişkinizi istemediğiniz bir şekilde sürdürmediğiniz için de gerçekten cesursunuz bence. Yıllardır izlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan ve dinlediğim gerçek hikayelerden anladığım kadarıyla, evli olup düzenli seks hayatı olduğu halde eşiyle birlikteyken orgazmı çok az yaşayan ya da hiç yaşamayan, kısacası seksi bir külfet olarak gören ve buna rağmen “evlilik hayatı böyle olur işte” deyip ses çıkarmayan çok kadın var. Aseksüel olduklarından değildir belki ama sorsak öyle yaşamayı tercih edebilirler.

  Toplumun kadınlara bakışı ve kadınların kendilerine bakışı böyleyken bu tür sorunlara çare bulmanın çok uzağında görünüyoruz şimdilik… Ama kendimiz için bir şeyler yapmak elimizde, yapalım o yüzden.

  Kendinize iyi bakın.

  #714
  gizem
  Üye

  sevgili asterion, evet boşandım çünkü kendimi eksik hissediyordum bu evlilikte, napıcaz bu seks işini diye kara kara düşündüğüm oldu, çok komik, işte örnek bir aseksüel .9 şimdi diyebilirim ki, aseksüel bir sevgili bulabileceğimi hiç sanmıyorum, ama çok yakında kendimi yeniden bulacağım, üzüntüm geçecek ve o zaman sevgilim olmasa da olacak, kendime yeteceğim yine ve dediğiniz gibi arkadaşlar, dostlar iyi gelecek. ama bazen hepsi evli,çocuklu vs olduğu için içimi bir umutsuzluk kaplıyor, anlayamıyorum ben neden böyleyim.

  #715
  Anonim
  Pasif

  Birbirimizi tanımasak da biz bir aileyiz ve asla yalnız değilsin. Umarım hayatında hep mutlu olursun.

  #1517
  Anonim
  Pasif

  Birbirimizi tanımasak da biz bir aileyiz ve asla yalnız değilsin. Umarım hayatında hep mutlu olursun

  Güzel bir cevap olmuş. Açıkçası duygulandım. Galiba aslında gerçekten de bir aile gibiyiz. Bir çoğumuz birbirimizi hiç tanımıyor olsak da en azından hislerimiz yoluyla birbirimize bağlılık duyuyoruz.

  Bu site olmasa belki de kimseye anlatamayacağız hislere, burada dert ortağı buluyoruz. Çünkü gerçekten de hayatın nadiren ortaya çıkartabileceği hislere sahibiz. Bizimkisi gibi duygulara sahip insanların günümüz dünyasında yalnız hissetmemesi çok zor.

  #1528
  alex
  Katılımcı

  Evet benimde yalnız hissettiğim zamanlar çok oluyor,insanların daha farklı şeylere önem vermesini isterdim.Herşey sexten ibaret değil ,şahsen ben sanatla çok ilgiliyimdir.Günün sonunda konu hep aynı yere geliyor Ve bu can sıkıcı bir durum.Umarım hepimiz istediğimiz hayatlara sahip oluruz..

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.