Yalancı etiketi

Ana Sayfa Forumlar ASEKSÜELLİK Toplumda Aseksüellik Yalancı etiketi

• Bu konu 5 yanıt içerir, 5 izleyen vardır ve en son 8 yıl önce gizem tarafından güncellenmiştir.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    marola
    Üye

Toplumda aseksüel olduğunu söylemek cesaret istiyor. Çünkü hemen “yalancı” yaftası yiyorsunuz. Hiç kimse cinsellik olmadan yaşanılabileceğini düşünmüyor ve cinselliğin doğa kanunu olduğunu savunuyor herkes.

Aseksüelliğe inanmıyorlar. Aseksüeller olarak LGBTIQA’da biz azınlığız. Bir lezbiyen, cinsellik diye bir şeyin hayatta olmayışını garipseyebiliyor ve kendisini küçümseyen heteroseksüellerden farkı kalmıyor.

dnzdmr
    Üye

Türkiye’de maalesef bu tepkilerin gelmesi hiç şaşırtmıyor beni marola… Ülkemi çok ama çok sevsem de ülkemin belli gerçekleri var ki insanı burada yaşamaktan bezdiriyor. İnsanların temel hak ve özgürlüklerine, eğitime ve hukuka yeterince önem vermeyen ve bireylerini donanımsız,yetişmemiş bir şekilde hayata salıveren bir ülkede elbette ki insanlar seni yalancılıkla suçlayacaktır. Aslında resme geniş açıdan baktığımızda bu hata payının yarısı bireysel ise yarısı da sistemsel. O yüzden bence sana inanmayanlara kızmaktan ziyade bunun bir hoşgörü eksikliği olduğunu, özgürlüğüne ve kişiliğine saygısızlık olduğunu ona anlatmaya çalış. Baktın ki anlamıyor o zaman onun için elinden geleni yaptığını düşün ve bence kendinle gerçekten gurur duy! Bunu çevrene söyleyebilmek hakikaten zor mevcut koşullarda. En azından ben seni çok iyi anlayabiliyorum ve hislerini paylaşıyorum 🙂 Çok resmi oldu bu yazı ama idare et ben de coştum birden 😀

marola
    Üye

Benim için çok güzel bir moral oldu diyebilirim yazın:) Dediğin gibi yapmaya çalışacağım, pes etmeyeceğim:)

Anonim
    Pasif

eğer bişeyleri açıklamak istersem ilkönce gay im diyorum zamana ve kişiye göre daha sonra gayim ama gaylik yapmıyorum diye açıklıyorum.çok ender olarak aseksüel tanımını kullanıyorum.aseksüel tanımı bana tam uysada kendimi tam aseksüel görmüyorum

karışık yaa bu konu 😛

Anonim
    Pasif

Bende seninkine benzer bir yaklaşımla tanıtıyorum insanlara kendimi sonuç olarak bu çocuk ibne damgası yiyorum ama olsun anlayabilicek kapasitede insan az maalesef.

gizem
    Üye

bilmiyorum ya, insanlar gay ya da lezbiyen olduklarını söylemek, bunun altını çizmek için uğraşıyorlar bu konuda toplumda farkındalık yaratmak için onur yürüyüşleri vs yapılıyor, ama ben aseksüel olduğumun bilinmesine gerek olmadığını, bunun bana özel olduğunu, bunun başkalarını ilgilendirmeyeceğini düşünüyorum. ne yani, beni ilişkiye zorlayacak değiller herhalde. 🙂

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.