Yanıtla: Merhaba

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba Merhaba Yanıtla: Merhaba

Anonim
Pasif

Bence aseksüelliği bir eksiklik olarak düşün memelisiniz. Ben bunun hoş bir farklılık olduğunu düşünüyorum çünkü karmaşık ve yıpratıcı ilişkiler olmadan çok daha güzel şeylere vakit harcayabiliyoruz. Basit bir primat gibi dürtülerimizin kontrolünde yaşamıyoruz. (yanlış anlaşılmasın tabii, seks-pozitif bir insanım. Yani başkalarının cinsel ilişkileri beni ilgilendirmez ve onları bunun üzerinden eleştirmeye hakkım olmadığının bilincindeyim. Ama cinsel iliskilerin de hayvansal bir dürtü bir içgüdü olduğu gerçeği de inkar edilemez.)

Buranın daha aktif olmasını dilerdim. İnsanların birbirini cinsel obje olarak görmediği bir ortamda konuşmak, düşünceleri dile getirmek daha rahat olurdu. Çünkü ben sevgi dolu bir insanım. Ve bir insanı sevdiğimde gerek sözlerimle gerekse davranışlarımla hiçbir çekince olmaksızın göstermek isterim. Çok sevdiğim karşı cins arkadaşlarıma sevgimi gösterirkenki yanlış anlaşılma korkusunun ortadan kalkması güzel olurdu.

Sevgili Hilal,

Yazdığın şu bölümü ayrıca alıntılamak istedim. Bu düşüncelerine ben de yürekten katılıyorum, bunu insanlara anlatabilmek güzel olurdu. Hatta genel olarak toplum bu dediklerini başarabilse, daha dostça yaşayabilsek, her şeye ama her şeye cinsellik karıştırmasak iyi olurdu.