Aseksüel entelektüelliği ve aseksüelliğin faydaları

Ana Sayfa Forumlar TOPLULUK Aseksüel entelektüelliği ve aseksüelliğin faydaları

• Bu konu 4 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 6 yıl 7 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kısıtlı da olsa burada okuduğum siz değerli kaderdaşlarımın (😄) yazılarından ve üsluplarından da anlıyorum ki aseksüel oluşumuz bizi kendimize daha fazla zaman ayırmaya yöneltiyor. Yani ilişkilerin karmaşasından kurtulduğumuz zaman; buna harcayacağımız zamanı daha fazla okumaya, kendimizi geliştirmeye ve daha fazla hobiye ayırmamız bizi daha nitelikli insanlar haline getiriyor.

Bu aslında sürekli düşündüğüm bir teoriydi. Nitekim buradaki forumlara dalınca bu teorimi doğruladım sanırım. Çünkü istisnasız herkes güzel bir üsluba sahip. Herkes konuya farklı bakış açılarından bakmaya çalışıyor, saygı çerçevesi içerisinde düşüncelerini dile getiriyor.

Ayrıca aseksüel insanların diğer yönelimdekilere tepeden bakmadığını da söyleyebilirim. Bir çoğumuz cinselliği iğrenç bulurken, seks-pozitif bir yaklaşım aergiliyoruz. Ve bu durum aseksüelliğin bizde empati geliştirdiğini gösterir. insanları oldukları kimlik yüzünden eleştirmenin yanlış olduğu fikrinin yanlışlığı konusunda hemfikiriz sanırım.

Hayatımızda cinsellik olgusunun bulunmayışı, bizi daha hoşgörülü yapıyor ve cinselliğe bağlı birçok kötülük tohumunun içimizde yeşermesine imkan tanımıyor. Aseksüellik bizim ahlaki açıdan daha iyi insanlar olmamızı sağlıyor. Ahlaki açı demişken, cinsel yönelimi olan çoğunluktaki insanları ahlaksızlıkla suçluyormuşum gibi bir yanılgı oluşmasın. Burada bahsettiğim tecavüz, taciz gibi durumlar.

Çoğumuz çıkarsız gerçek sevgiyi tatmaya imkan buluyor. Çünkü bir insanı sadece bedeni için sevmekten; ona sırf güzel bir yüzü, çekici bir bedeni var diye yaklaşmaktan çok uzağız. Bunlar şimdilik aklıma gelen aseksüelliğin birkaç faydası. ☺

Binlerce defa dile getirdim ama bu bir daha söylememe engel değil. Keşke aktif olsaydı da birbirimizi yakından tanıma imkanımız olsaydı. 😕 Bir umut herkesin altına e-posta adresini bırakacağı bir başlık açtım umarım işe yarar.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Çok haklısın

Pegasus12
    Üye

merhaba arkadaşlar,
    ben siteye yeni üye oldum ve bu entelektüellik konusuna gerçekten çok katılıyorum ve aslında bunun hayatı dolu dolu yaşamaya da çok büyük katkısı olduğunun farkındayım.yaşıtlarım her zaman fiziksel şeyler konuşup cinsellik muhabbetleri yaptığında gerilirdim.çünkü benim merakım ve ilgim yoktu buna.kendimi zorlardım veya dışlanmamak için benim de ilgim varmış gibi davranırdım ama aslında boğulurdum bu ortamlardan.çoğu zaman gece klüplerinde bile bu yüzden eğlenemediğimi fark ettim.dans etmek ,muhabbet etmek harikaydı benim için ama olay fiziksel yakınlaşmalara ve isteklere gelince(hem kadın hem erkeklerle) kaçmak istiyordum. neyse umarım bu sitede kendim gibi düşünen insanlarla tanışırım.ayrıca ben mutualist ilişkilere inanırım :)) yani iki tarafın da birbirine bir şeyler öğrettiği,geliştirdiği… uzun sohbetler etmeyi de severim. böyle 🙂

Anonim
    Pasif

Hoşgeldiniz

Anonim
    Pasif

Hosgeldiniz. Hissettiklerinizi anlayabiliyorum. Ben hicbir zaman aseksuel kimliğimi gizlemedim. Bu yüzden ilgim varmış gibi davranmak zorunda kalmadım. Sanıyorum ki kendimizi rahat hissetmek icin en iyi yol bu.
    Simdiye dek dışlandığımı da söyleyemem. Kaldı ki cok fazla insana söyledim bunu. Sadece tuhaf olduğunuzu düşünüyorlar. Ya da inanmıyorlar. Cok da önemli degil.

Ben de mutualist arkadaşlıklar kurmaya çalışırım. Çünkü karşımdaki kişinin beni sekillendirebileceğine inanırım. Arkadaşım cok iyi ve kültürlü ise mutlaka bu özellikleri bana da geçecektir. Tersi durumda beni aşağı da çekebilir.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.