Merhaba arkadaşlar

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba Merhaba arkadaşlar

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    omer
    Katılımcı

Nasılsınız diye başlamak istiyorum beni soracak olursanız kafam çok karışık benliğimi kaybetmiş gibiyim burada beni anlayacak kişiler çıkar ben erkeğim ve erkeklerden hoşlanıyorum ama sex yapmak istemiyorum.sarılmak uyumak öpmek istiyorum 3 ilişkim oldu hepsi sex istediler onları kırmamak için zorla katlandim çünkü sorunum ne olduğunu bilmiyordum sonra aseksüel kelimesiyle tanıştım ondan sonra sorunum falan olmadığını ve o kadar zorlamaları boşuna yapmışım küçüklüğümden beri bedenimi bi türlü sahiplenemedim sexi lüzumsuz olarak gördüm kadinlara ilgimin olmadığı ama samimi bir Dost yada arkadaş olabilecegimi anladım ama daha bilmediğim çok şey var aslında ben Kimim bu anlattiklarimdan yola çıkarak yardımcı olur musunuz ne yapmam lazım

predator.00
    Katılımcı

Ben uzman falan değilim ama kendimden yola çıkarak yorumlamak istiyorum bütün bu yazdıklarım benim nacizane düşüncelerim. Anladığım kadarıyla sen erkeklerden hoşlanmıyorsun, yani (çok özür dileyerek söylüyorum) gay değilsin. Ben aseksüelleri çocuk gibi görüyorum. Şuanki aklınla bir çocuk olduğunu düşün. Cinsellik yok, şeytanlık yok, diğer insanlardan farklı olarak dedikodu, ara bozma, arkasından kuyu kazma, bencillik vb. vb. gibi özellikleri ben hiç bir aseksüelde görmedim. Tıpkı olgun çocukar gibiyiz. Daha çok sohbet, daha çok eğlence, daha çok keyif arıyoruz. Bütün bunlardan yola çıkarak sende tıpkı çocuklar gibi kendi eşdeğerinle birlikte olmak vakit geçirmek istiyorsun. Mesela kız çocukları bir araya geldiğince evcilik, erkek çocukları bir araya geldiğinde top oynamak istemesi gibi. Erkek çocuğu top oynamak istediğinde gözü başka erkek çocuk arar gibi. Senin tek sorunun aradığını yanlış yerde aramışsın ve zannediyorum ki başına hiç olmaması gereken şeyler gelmiş. Bütün bunlardan önce tanışsakdık ve sana “yapma” diyebilseydim keşke 🙁 Daha çok detay var ama yazıya dökmek zahmetli ve vakit alıyor 🙁 Söylediklerimde doğruluk payı olduğunu düşünürsen yazabilirsin. İster özelden ister buradan. Hem senin bir şeyleri çözmene yardımcı oluruz hemde bizler birşeyler öğreniriz veya sen bizlerden birşeyler öğrenirsin.

Anonim
    Pasif

Herkese merhaba. Nasılsınız?

omer
    Katılımcı

Dediklerin birazı doğru sex konusunda haklısın ama diğer konularda normal bi arkadaş istemiyorum benim gibi olmalı benim diğer parçam özel olmalı onu ve kendimi iyi hissettirecek işler yapmalıyız kimse boyun yada zorbalikları olmadan özgürce yaşamak istiyorum mesela karavanımın olmasını ve onunla gezmeyi istiyorum yanımda beni anlayacak birini istiyorum

Anonim
    Pasif

Sen kimsen o’sun ve kim olduğuna ne olduğuna ancak sen karar verebilirsin. Kendisiyle barışık kendini seven bir insan olmayı başarabildiğinde aklını kurcalayan soruların ne kadar anlamsız ve gereksiz olduğunu fark edeceksin.

Kişinin cinsel/romantik yönelimini bir terimle ifade etmesi kendini yalnız hissetmemesine ve normal olduğunu kabul etmesine yardımcı olabilir ama kim olduğu gerçeğini değiştiremez.

Kim olduğunu anlamanın en kolay yolu da kim olmadığını sorgulamaktan geçer.

Arkadaşlık konusuna gelecek olursak herkes kendine yakın bulduğu insanlarla arkadaş olmayı ve bazı arkadaşlarının da diğerlerinden daha özel olmasını ister. Ama bazı isteklerimizin gerçekleşmemesinin bizi hayallerimizden uzaklaştırmasına izin vermemeliyiz. Bizi anlayan biri olmasa bile kendimizi anlıyor olmamız çoğu insandan daha şanslı olduğumuz anlamına gelir.

Şunu da unutma ki, hayallerine giden yolda ilerlemek için birini beklersen asla varman gereken yere -ait olduğun yere- ulaşamazsın.

Umarım yazdıklarımın sana bir faydası olur ve kafa karışıklığını az da olsa giderebilir.

omer
    Katılımcı

Kendime özgüven ve cesaretim yok o yüzden olduğum yerde sayıyorum ne yapabilecegimi bilmiyorum

I’mHereForYou
    Katılımcı

Öncelikle hoşgeldiniz,
    Ben de siteye çok girmiyorum malesef. Belki bu daha aktif kullanmamın vesilesi olur. Onu bilemem😊😊😊😊. Sizin yaşadığınız buhran döneminden ben de geçtim. Kendi adıma bu süreci atlatmamın en kolay yolunun, kendimi farklı alanlar üzerinde yoğunlaştırmak olduğunu söyleyebilirim. Cinsel kimlik, cinsel yönelim ve buna benzer birçok kavram var ve bunları günlük tempomuz içersinde özümsememiz ve benimseyip yorumlamamız çok kolay olmuyor. Dolayısıyla kanımca, kafanızdaki soru işaretlerini cevaplamak için en etkili başvurabileceğiniz yol zaman. Bu zamanı da sadece sizin bir yönünüzü yansıtan cinsel yöneliminizi fark etmeyi beklemek yerine, sizi siz yapan diğer faktörleri geliştirerek kullanmanız bence hem kişisel gelişiminiz, hem de maddi ve manevi sağlınız açısından daha faydalı olacaktır. İnsanın kendisini keşfetme süreci çok yorucu, bunun farkındayım. Hatta spesifik bir konuda belirsizlik yaşamak kadar ruhu yıpratan bir şey olmayabilir belki kainatta. Ama geçen yıllarda öğrendiğim bir şey varsa, o da insanın zaten her daim değiştiği ve her daim yeni sorulara cevap aramaya çalışması olduğu gerçeği. Dolayısıyla kendiniz hakkında emin olmadığınız bir konu varsa bunun en kolay yolu biraz da oluruna ve akışına bırakmak. Daha ulaşamadığınız hayaller için yanıp kendinizi yemek yerine sanat, spor, eğitim, kariyer veya herhangi başka spesifik bir alan üzerinde yoğunlaşmanız da kendinize olan güveninizi yerine getirecektir ve umarım daha sağlam adımlarla yere basmanızın da vesilesi olacaktır. “O” beklediğiniz özel kişi de zaten vakti gelince en doğru anda karşınıza çıkacaktır. Siz, onunla karşılaştığınız anda kendinizi en iyi pozisyonda bulundurmaya bakın😊😊😊😊.

omer
    Katılımcı

Teşekkürler bende yeni olduğum için biraz yabancıyım o yüzden mesajlar yada bildirimlere pek bakamıyorum

I’mHereForYou
    Katılımcı

Aslında ben daha önce katılmış olmama rağmen 4 veya 5 sefer girdiğim için ben de yabancı sayılırım☺.(Son zamanlarda birtakım kendim hakkındaki araştırmalarım beni yine buraya yönlendirdi) Ama gözlemlediğim kadarıyla sitedeki birçok insan birbirine olabildiğince destek olmaya gayret ediyor. Dolayısıyla kafanıza bir şey takıldığı zaman birisine sormaktan çekinmenizi gerektirecek bir ortam yok. Kendi adıma da istediğiniz veya kafanıza bir şey takıldığı zaman da müsait olduğumu ve dinlemeye hazır olduğumu belirtmek isterim😊😊😊😊.
    Tekrardan hoşgeldiniz siteye…

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.