gizem

Oluşturulan forum yanıtları

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Uzaklaşma #714
  gizem
  Üye

  sevgili asterion, evet boşandım çünkü kendimi eksik hissediyordum bu evlilikte, napıcaz bu seks işini diye kara kara düşündüğüm oldu, çok komik, işte örnek bir aseksüel .9 şimdi diyebilirim ki, aseksüel bir sevgili bulabileceğimi hiç sanmıyorum, ama çok yakında kendimi yeniden bulacağım, üzüntüm geçecek ve o zaman sevgilim olmasa da olacak, kendime yeteceğim yine ve dediğiniz gibi arkadaşlar, dostlar iyi gelecek. ama bazen hepsi evli,çocuklu vs olduğu için içimi bir umutsuzluk kaplıyor, anlayamıyorum ben neden böyleyim.

  yanıtla: yalnız, öfkeli ve çaresiz hissediyorum. #713
  gizem
  Üye

  sevgili anonim ben boşandım bu sebeple. evliliğin dinamiği ruh birlikteliği falan değil seks işte. seks yapabildiğin kadar evlisin. ortak zevkler, iyi huylar vs hikaye. öyle incinmiş hissediyorum ki, yalnız kalmak daha iyi gibime geliyor.

  yanıtla: Merhaba #712
  gizem
  Üye

  merhabalar,

  foruma girmeyeli sayımızda artış olmuş, çok sevindim, buralar hep dutluktu çünkü. foruma girmeyeli neler oldu, evet, boşandım da geldim, bunu söyleyeyim, evliliğim heteroseksüellikten aseksüelliğe evrilmemle sona erdi. bunun evlilğimle, evli olduğum kişiyle bağlantılı olduğunu düşündüm vs. ama aslında kendimi keşfettim sanırım, benc aseksellik fizyolojik değil, tamamen psikolojik bir seçim. şöyle anlatayım, baskıcı bir annenin kızıyım. tek çocuğum. babam hiç evde olmazdı. kendime yarattığım bir dünyaya sığınmıştım vs. eşimle aşık olarak evlendim. eşim kıskanç, içince değişen, paranoyaklaşan biriydi. yine kendime yarattığım dünyaya sığındım ve ondan çok uzaklaştım. hatta diyebilirim ki, yanında giyinip soyunamayacak kadar yabancılaştım. kendimi, bana fazla karışıldığında uzaklaşıp içine dönen, yalnız daha mutlu ve rahat olan, kendi kendine kalmaktan zevk alan çekingen biri olarak tanımlayabilirim. kocamla sevişmeyi bırakmamın temelinde kendi halime bırakılma isteğimle ilgisi var, benim için biriyle seks zaten her zaman on dokuzuncu sırada falandı. bence bizler duygusal anlamda fazlasıyla gelişmiş, kırılgan, çekingen, aileden baskılanmış kişileriz. kendimize yarattığımız dünyada kalmak, kendimizi oyalamak istiyoruz, buna eşlik edecek ruh eşleri arıyoruz öncelikle. bu olmadığında da yalnız kalmayı yeğliyoruz. eşimin beni seks yok diye bırakması çoğu insan için anlaşılabilir, hatta boşamak için gayet yeterli bir gerekçe. açık konuşayım, eğer eşim iktidarsız olsaydı, bunun lafını bile edeceğimi sanmıyorum. önceliklerim başka şeylerdi. şimdi bir kişiden hoşlandığımda biliyorum ki aynı şey, seks şart. ve o kadar değiştim ki, bu fikir aklıma gelir gelmez uzaklaşıyorum herkesten. yalnız kalmak daha iyi.

  yanıtla: Uzaklaşma #696
  gizem
  Üye

  merhaba,

  ben yeni yeni anladım olayın seks olduğunu. yani biriyle birlikteysen düzenli seks yapman gerektiğini. evliliğin dinamiğinin, sevgililiğin dinamiğinin bu olduğunu. bu varsa diğer şeyleri paylaşmak için yanında birini bulabileceğini, yoksa terk edileceğini. vay ben tam tersi için dünyaya gelmiş bir insanım. birini seks istemiyor diye asla bırakmam. bu benim için ikinci sıradadır, tatmin edilmesi gereken onca başka ihtiyaç varken, paylaşım, sohbet, ortak zevkler, düşünce sorunları, sevmek, sevilmek vs. ama yetmiyormuş. seks olmayınca olmuyormuş. karşınızdaki insan, sevdiğiniz size zorba, düşman, hatta terk eden. çok üzgünüm. hem kendimi yetersiz görmekten, hem de terk edilmiş olmaktan.

  yanıtla: Aseksüel İlişki #651
  gizem
  Üye

  bu şekilde bir birlikteliğin yürümesi neredeyse imkansız. yani bu uzak mesafe ilişkisi olabilir ancak. böylece siz cinsellik konusunda kendinizi zorlamaktan kurtulursunuz, karşı tarafta beklemekten. onun dışında bunun ev arkadaşlığından ne farkı var, sorusu gündeme gelecektir. benim için böyle oldu. ve inanın kendinizi kabul etmeniz giderek zorlaşıyor bu ilişkilerde. başta “namuslu” olduğunuz için uzak durduğunuz sanılıyor, ardından “normal olmadığınız” için. sürekli yargılanıyorsunuz, oysa kimse istemediği bir şeyi yapmak zorunda değil.

  yanıtla: Yalancı etiketi #598
  gizem
  Üye

  bilmiyorum ya, insanlar gay ya da lezbiyen olduklarını söylemek, bunun altını çizmek için uğraşıyorlar bu konuda toplumda farkındalık yaratmak için onur yürüyüşleri vs yapılıyor, ama ben aseksüel olduğumun bilinmesine gerek olmadığını, bunun bana özel olduğunu, bunun başkalarını ilgilendirmeyeceğini düşünüyorum. ne yani, beni ilişkiye zorlayacak değiller herhalde. 🙂

  yanıtla: Seks olgusu olmasa olabilecekler #597
  gizem
  Üye

  eşim benden boşanmak istemezdi a dostlar 🙂 birlikte yapılacak, hayatta paylaşılması en mühim gaye seksmiş gibi davranmazdı, benden bu nedenle soğumaz ve benimle sosyal ortamlarda bir şeyler yapmak için çaba harcardı, birlikte yapılacak nice faaliyetler keşfeder, seksten başka paylaşımlarla da eğlenilebileceğini görürdük. Şu anda çok yalnızım, eşime inanılmaz bir öfke duyuyorum, ardından ona hak vermeye çabalıyorum ve bu ikili duygular beni mahvediyor.

  yanıtla: Merhaba… #596
  gizem
  Üye

  bakın ben de sonradan aseksüel olanlardanım. bunun psikolojik mi, yalnızken daha iyi hissetmekle mi yoksa özünde aşırı çekingen, utangaç olmakla mı ilgili olduğunu düşünüp duruyorum.

  eskiden cinsel çekim duymadan sanki bir zorunlulukmuş gibi başladığım ve çok zevk alarak bitirdiğim birlikteliklerim oldu. şimdi başlayamıyorum bile. o kadar buz gibiyim.

  yanıtla: merhaba #595
  gizem
  Üye

  Sevgili Orion,

  Bana cevap yazdığın için çok teşekkür ederim, sanırım son zamanlarda yaşadığım en değerli paylaşım oldu bu. Açıkçası evlenerek kısıtlanmış, fakirleşmiş ve her konudaki heyecanı kaybetmiş gibi hissediyorum. Bu da eşime karşı öfke duymama sebep oluyor, bu öfke ve sanıyorum içinde olduğum depresyon da beni cinsellikten uzaklaştırdı. Bu da aramızın iyice açılmasına sebep oldu. Öte yandan eşimi bir kenara bırakırsam başka birine de hiçbir çekim duymuyorum. Bu geçici olabilir elbette ama kendimi sorgulamaya başladım ve çocukluktan beri aşk tanımımın romantizmle eş değer olduğunu, birini beğenmemin onu arzulamak olmadığını, kafa yapısı ve paylaşımın benim için öncelikli olduğunu, seksin yaşamak istediğim veya zaman zaman zorunluluktan yaşadığım çok sonraki bir aşama olduğunu, kendime birlikte mutlu olacağım, eğlenebileceğim, paylaşımda bulunabileceğim bir eşlikçi aradığımı ve bunun neticesinde seks yapabileceğimi, aksi halde yani şu anda olduğu gibi bunların yokluğunda seks yerine kendimi adayabileceğim, meşgul olabileceğim bir şeylere ihtiyaç duyduğumu fark ettim. Şu anda kitap okumayı sekse yeğleyebilirim. Kocam olmayan bir başkasına platonik olarak aşık olabilirim ama asla onu arzulayamam gibi.

  Çok karışık oldu belki, ama gerçekten aynen bu düşünce ve duygularla karmakarışık haldeyim.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)